On All Pc Builds Use Coupon OASISFLATDEAL to get Flat 1500 Rs Discount
24% off
Arcane CO-I-9
₹68,500.00Current price is: ₹68,500.00. Original price was: ₹90,000.00.
Buy Now
Add to cart
Product Description
| Processor | Intel Core i5 12400F Processor |
| Motherboard | MSI Pro H610M-E DDR4 Motherboard |
| RAM | Adata XPG Gammix D30 Non-RGB DDR4 32GB (16×2) 3200MHz Black |
| Graphics Card | GIGABYTE GeForce RTX 4060 WindForce OC 8GB Nvidia Graphic Card |
| CPU Cooler | Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 CPU Air Cooler (Black) |
| SSD | CRUCIAL P3 Plus 1TB M.2 NVMe Internal Solid State Drive |
| SSD 2 | – |
| HDD | – |
| SMPS | Cooler Master MWE 550W V2 80+ Bronze Non Modular Power Supply (550 W) |
| Case | MSI MAG Forge 112R ARGB (ATX) Mid Tower Cabinet (Black) |
| Cooling Fans | – |
| Accessories 1 | – |
| Accessories 2 | – |
| Thermal Paste | Complimentary |
| Monitor | – |
| Keyboard | (Complimentary) |
| Mouse | – |
| Headphone | – |
| Mousepad | – |
| Others | Windows 11 Professional Activated (Complimentary) |
The image of the PC is for reference purposes only and the actual PC may vary depending on the Specifications above or based on choice.




Reviews
There are no reviews yet.